СЕМІНАРИ

 

*********

Окружний ПДС учителів природничого циклу  та зарубіжної літератури (освітній округ №5)   «Інноваційні форми роботи як засіб внутрішньої мотивації учнів до навчання»

Обмін досвідом – нагальна потреба підвищення майстерності вчителя

На виконання річного плану методичної роботи КМРНВ УОСМС Волноваської райдержадміністрації та наказу по школі від 22.11.2019 р. №215 «Про підготовку до проведення окружного ПДС учителів філологічного та природничого циклів» з метою розповсюдження досвіду роботи вчителів школи, розвитку професійних компетентностей педагогів в умовах реалізації концепції Нової української школи, ознайомлення вчителів зарубіжної літератури та біології освітнього округу №5 з інноваційними формами роботи, що мотивують учнів до навчання 29.11.2019 р. на базі школи пройшов семінар «Інноваційні форми роботи як засіб внутрішньої мотивації учнів до навчання».

В кабінеті інформатики було оформлено виставку учнівських робіт – лепбуків з біології та скраббуків із зарубіжної літератури, які є частиною позакласної роботи вчителів з предметів були створені та використані при проведення відповідних предметних тижнів.

Урок біології в 9 класі з теми «Фотосинтез – перший винахід природи» вирізнявся цікавим підходом до викладення нового матеріалу. Вчителька біології Лобач О.В. мотивувала учнів до дослідницької діяльності, вчила їх мислити, порівнюючи, виокремлюючи головне та інтегруючи знання про природу, робити висновки через припущення та власний досвід. Учням було запропоновано підготувати повідомлення з теми за технологією випереджаючого навчання, що продемонструвало застосування вчителем диференціації в підходах до домашнього завдання. Сучасні підходи до розвитку критичного мислення школярів: розв’язання проблемних питань, кросенсів, урізноманітнили роботу учнів. Використання презентації, робота в малих групах та парах вдало використано Ольгою Вікторівною для формування предметних та діяльнісної компетентностей учнів. 

Урок зарубіжної літератури в 11 класі «Концепція світу та людини у новелі Ф.Кафки «Перевтілення», підготовлений учителем зарубіжної літератури Ханецькою В.В. пройшов у формі активної дискусії з опорою на твір. На уроці були використані різні форми та методи роботи з учнями, відеофрагмент та презентація, мультимедійна дошка, анкетування за допомогою QR-коду, друкований наочний матеріал, проблемні запитання, організована самоосвітня робота з наступною презентацією від груп. Високий емоційний фон уроку сприяв вирішенню актуальних питань життя людей різних верств та станів сучасного суспільства. Міжпредметні зв’язки допомагали систематизувати та узагальнювати матеріал, порівнюючи художні твори, опора на власні спостереження дітей додали уроку змістовності та сприяли розвитку їхніх життєвих компетентностей.

Вчителем біології Лобач О.В. було проведено майстер-клас «Застосування елементів технологій проблемно-діалогового навчання та критичного мислення на уроках біології». Висока активність учителів, що приймали участь у майстер-класі була досягнута вчителькою за рахунок доброзичливого ставлення, цікавої наочності та роздаткового матеріалу, показу змістовної презентації з влучними лаконічними коментарями та зацікавленості всіх учасників у застосуванні інновацій на уроках.

Ханецька В.В. з командами учнів 9 та 11 класів показала WEB-квест «Філобіологія». Детальне пояснення технології проведення заходу Вікторією Вікторівною та можливість спостерігати за діями команд в режимі он-лайн зацікавили учасників семінару, які відмітили широкі можливості Інтернет-конкурсів, раціональне використання простору й часу, велику роботу вчителя з підготовки заходу.

Всі учасники семінару отримали буклети та перелік Інтернет-посилань з матеріалами семінару.

Високий професіоналізм та організаторські вміння педагогічних працівників школи були відмічені у відгуках учасників семінару.

 

 

Окружний ПДС учителів англійської мови

На виконання річного плану методичної роботи ІМЦ відділу освіти Волноваської райдержадміністрації та наказу по школі від 05.02.2018 р. №14 «Про підготовку до проведення окружного ПДС учителів англійської мови» з метою розповсюдження досвіду роботи вчителів школи, ознайомлення вчителів англійської мови освітнього округу №5 з можливостями використання ІКТ в підготовці до ЗНО 13.02.2018 р. на базі школи пройшов семінар «Використання ІКТ на уроках англійської мови як спосіб підвищення рівня навчальних досягнень учнів у процесі підготовки до складання ДПА та ЗНО»

Для учасників семінару Грішко О.В. вчителька інформатики виготовила буклети з планом ПДС, фотоінформацією про позакласну роботу з предмета та показниками результативності участі школярів в конкурсах та олімпіадах різних рівнів.

Презентація, в якій зазначено кількісний склад випускників школи, що обирають для ЗНО англійську мову протягом останніх трьох років, довела актуальність розгляду запропонованого на семінар питання. Різноманітна робота з обдарованими дітьми, яку проводять учителі англійської мови, була представлена досягненнями учнів школи в олімпіадах та конкурсах Всеукраїнського, обласного та районного рівнів.

Креативно підійшла до вибору типу уроку та форми його проведення вчителька англійської мови Олійник Л.Я. У співпраці з Лобач О.В. учителем хімії, вони використали елементи новітніх педагогічних технологій, захопилися цією роботою самі та мотивували учнів на пошуки оптимальних методів вивчення теоретичного матеріалу з одночасним дослідженням його на практиці. Під час бінарного уроку в формі науково-практичної конференції «Health Is Better Then Wealth» («Здоров’я краще, ніж багатство») учні працювали в групах, розглядали велику кількість цікавої інформації, удосконалювали навички читання та аудіювання, вчилися об’єктивно оцінювати власні знання, розвивали мовленнєву, комунікативну, інформаційно-комунікаційну та діяльнісну компетентності. Запропонований Лесею Ярославівною веб-сервіс Padlet, дав змогу дітям ефективно скористатися технологію «перевернутого» навчання. В ролі вчителів більшість дев’ятикласників поводилися розкуто, тримали себе впевнено, а як учні були активними та зацікавленими в демонстрації своїх знань. Лобач О.В. запропонувала нестандартні види роботи з актуалізації знань учнів з хімії: логічний клубок, чорний ящик, відеоряд з історичною довідкою. Саме систематична послідовність при повторенні матеріалу та чіткий інструктаж до практичної роботи дали змогу правильно виконати досліди й зробити змістовні висновки.

 

У межах предметного Тижня англійської мови учні 3, 5 та 9 класів показали свої акторські здібності під час вистави «Once upon in a fairy tale» (Одного разу в казці). Заходу передували копітка робота вчителя англійської мови Каюткіної Т.О. Уривки з казок «Білосніжка та сім гномів», «Бременські музиканти», «Попелюшка» вона включила в єдину канву літературно-музичного свята. Костюми, декорації, музичний супровід, акторська гра, звернення до зали і, насамперед, англійська мова викликали безліч відчуттів у всіх глядачів спектаклю. Відповідальне ставлення учнів різних вікових категорій до вивчення ролей, розучування пісень, репетиції рухів і жестів дозволило отримати всім присутнім емоційну насолоду від почутого та побаченого.

Вітали гостей, ділилися досвідом

31 січня початкова ланка Новотроїцької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №4 зустрічала колег освітнього округу №5. Постійно діючий семінар «Розвиток професійних компетентностей педагогів освітніх округів в умовах реалізації концепції Нової української школи» було проведено з теми «Формування мовленнєво-комунікативної компетентності молодших школярів в умовах підготовки до запровадження концепції Нової української школи» за планом:

1. Зустріч учасників семінару                                     8.35 - 8.40                                                                         

 2. Знайомство з початкової ланкою школи

    Директор школи Іванов В.Ф.                                 8.40 – 8.50

 

3. Урок української мови в 1 – А класі за темою «Звук [ж].

    Позначення його буквами «Ж, ж» (же)»

    учитель Рудакова Л.В.                                            8.55 – 9.30

 

4. Майстер-клас «Творчі вправи з розвитку мовленнєво-комунікаційної  компетентності молодших школярів»

  учитель Клименко А.В.                                          9.45 – 10.10

 

5. Свято «Хай в серці кожної людини живе любов до України»

     учитель Наумкіна О.В.                                           10.15 – 10.45

 

6. Презентація «Робота з обдарованими дітьми: результативність участі молодших школярів в конкурсах та турнірах»

     заст. директора з НВР Горбатова Л.Є.                  10.50 – 11.05

 

7. Брейк-кава. Обговорення заходів, неформальне спілкування                                                                                        11.10 – 11.45

Учителі початкових класів та педагогічні працівники дитячих садків мали змогу побачити, як навчаються, із користю відпочивають на перервах та вміють святкувати молодші школярі. У межах предметного Тижня української мови діти вчилися спілкуватися українською, долучилися до традицій свого народу, його фольклору та історії.

На уроці в першому класі через гру з використанням ІКТ учителька Рудакова Л.В. допомагала учням опановувати грамоту, ставати добрішими, розуміти своє місце в навколишньому світі. Змістовні та цікаві вправи, музичні хвилинки відпочинку, проблемні запитання розвивали дитячу уяву, спостережливість, критичне мислення, формували розуміння бережного ставлення до природи. Позитивні взаємини з дітьми, створення ситуації успіху, робота на перспективу дали змогу кожному школярику бути «сонечками» на уроці.

Майстер-клас, проведений учителькою Клименко А.В., зацікавив творчими завданнями щодо опрацювання тексту, прислів’їв, лексики. Вдалі настанови мотивували до роботи, сприяли підтримці інтересу до досягнення очікуваних результатів. Презентація допомагала сприймати та осмислювати інформацію. Учителі зацікавлено вчилися, запитували, надавали пропозиції, а вкінці проаналізували та оцінили почуте й побачене за трьома критеріями.

Яскраве, патріотичне, мелодійне, кольорове свято, підготовлене учнями третіх класів, не залишило байдужим жодного з присутніх. Хліб-сіль для дорогих гостей, вірші та пісні про Україну, запальний танок під чудову мелодію, дотепно театралізована гумореска – усе було проведено доречно, логічно, на високому рівні.

 

Будь-яка діяльність виливається в результат, тому презентація досягнень учнів початкової школи в конкурсах та турнірах різних рівнів підвела риску під копіткою роботою колективу вчителів початкових класів.

Окружний ПДС

«Нова українська школа» 

05.01.2018 р. відбувся окружний ПДС «Нова українська школа» на якому були присутні голова селищної ради Ворожбит О.Г., керівники навчальних закладів округу № 5, заступники з навчально-виховної  та виховної роботи, керівники шкільних, міжшкільних та районних методичних об’єднань.

 

Під час круглого столу обговорювалися питання щодо впровадження «Закону про освіту», Концепції «Нова українська школа». Учителі висловлювали своє бачення окремих питань, опрацювали ряд статей, переглянули презентації та відеоролики з ключових питань роботи ПДС.

Окружний ПДС

учителів художньої культури

17 листопада 2017 року у нашій школі пройшов окружний ПДС учителів художньої культури "Використання ресурсу предмету художня культура при підготовці учнів до ЗНО з історії України"