Знайомтесь - наш земляк!

Кононенко Іван Іванович — поет — донбасівець, член Міжрегіональної спілки письменників України. Народився 7лютого 1942 року в селищі Новотроїцькому Волноваського району Донецької області.

Після закінчення школи навчався в гірничопромис­ловому училищі м. Донецька, працював на шахті ім.. Абакумова.Після демобілізації з армії вступив до Московського літературного інституту імені М. Горького, який не закінчив у зв'язку з сімейними обставинами.

Закінчивши Донецьке культпросвітне учішлще, працював художнім керівником у Будинку культу­ри селища Новотроїцького. Мав здібності не тільки до поезії, а й до малювання.

З 1968 року почав викладати малювання в рідній школі. Заочно закінчив Полтавський педінститут і до цього часу працював в Новотроїцькій ЗШ №2 учителем російської мови, зарубіжної літератури та малювання. У 2000 році вийшла перша збірка поезій «Сердце на ладони», а в 2004 році — збірка «Откровение».

Писав російською та українською  мовами.

Родина... Отвалы да карьеры,

Узенькая речка в камыше',

Ничего такого, что к примеру

Выззало б волнение в душе.

Выгон- поседевшиий от полыни,

Балки от шиповника в крови,

Ничего такого нет в помине.

Что достойно трепетной любви.

Но посадкам клёны да дубочки,

МеждУ них зажатые поля.

Пи единой стихотворной строчки

Не родит родимая земля.

Но вглядишься пристальней и строже,

В тихие вникая голоса,

II внезапно сердце растревожит

В скромных красках скрытая краса.

И, как гадкий сказочный утенок,

Вдруг красавцем лебедем плывет

Родина, которую с пеленок

Каждый в своем сердце бережет.